Jonge geologen doen wetenschappelijke ontdekking in vulkaangebied Eifel!

17.04.2019 Klas 4 havo/vwo ontdekt CO2-rijk water bij de krater van een slapende vulkaan in de Eifel!

Andere wetenschappers beweren al jaren dat deze vulkaan nog steeds actief kan worden. Op het moment 'slaapt' de vulkaan. Een bewijs dat deze vulkaan nog altijd actief kan worden is het CO2-rijke water in het Laachermeer in de Eifel in Duitsland. Deze week ging klas 4 met het vak aardrijkskunde op pad om onder andere te onderzoeken of er inderdaad bewijs is hiervoor. En ze ontdekten dat het water inderdaad een heel hoog kalkgehalte heeft: een bewijs dus dat deze vulkaan ooit nog weer actief kan worden.

Ook bezochten de scholieren de lava-grotten in het vulkaangebied en vergeleken ze diverse grondsoorten van opgedroogd lava en gesteente. Het was een goede dag voor de wetenschap!