Leerlingen 4havo bezoeken Adriaan van Dis!

09 maa

‘Lees: want het vormt een harnas tegen het leven.’ Adriaan van Dis spreekt met leerlingen 4havo over de veelzijdig van literatuur.

Op donderdag 9 maart ging klas 4H4 met het vak Nederlands naar de bibliotheek in Hengelo. Adriaan van Dis was te gast en kwam vertellen over de wereld van literatuur, lezen en hoe verhalen een harnas kunnen vormen tegen het leven. De leerlingen waren een en al oor.

Hoewel de inmiddels befaamde en al wat oude literator wat bleekjes afsteekt tegen moderne influencers, bleek dat Van Dis wel behoorlijk van deze tijd is. Hij wist moeiteloos te switchen tussen zijn gedegen kennis van de wereld en die van het proeven van de moderne tijd. Hij vertelde over zijn recente ervaringen van een VR-bril die het instrument vormt voor zijn nog te verschijnen nieuwe roman, terwijl hij tegelijkertijd moderne tendensen wist te plaatsen en te verhelderen vanuit onze geschiedenis en uit de literatuur algemeen.

Een uur lang doceerde Van Dis: hij droeg gedichten voor, ging met leerlingen in gesprek, beantwoordde hun vragen en vertelde over persoonlijke zaken. Na afloop kregen alle leerlingen een gratis exemplaar van zijn boek ‘De wandelaar’ mee in het kader van Nederland leest!

De auteur zei dat hij ook nog een pen bij zich had en dat lieten de leerlingen zich geen twee keer zeggen: een lange rij gegadigden vormde zich richting Van Dis om zijn handtekening in hun cadeau gekregen boek te laten zetten.

D. van Deth (Nederlands)

Wij gebruiken cookies

Wij gebruiken cookies om je de beste ervaring te bieden op onze website. Kom meer te weten over welke cookies we gebruiken of pas ze aan onder instellingen.

Noodzakelijke cookies
Wij plaatsen essentiële cookies en analytische cookies om te zorgen dat basisfuncties van onze website goed werken, je cookie-instellingen kunnen vastleggen en om anonieme gegevens over het gebruik van onze website te kunnen analyseren.
Ingeschakeld Uitgeschakeld
Privacy overzicht
Ingeschakeld Uitgeschakeld
Marketing cookies
Ingeschakeld Uitgeschakeld